Piękno wnętrz - jak urządzić swój dom i ogród? Dom i ogród w jednym! - Dom i ogród

Dodane: 07-06-2023 14:19

nad tym, jak połączyć i harmonijnie zintegrować ze sobą obydwa elementy. W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o trendzie „dom i ogród w jednym”, a to za sprawą zwiększonej popularności zagospodarowywania przestrzeni na zewnątrz. To, w jaki sposób urządzimy swoją posesję, wpłynie na atmosfe

Piękno wnętrz - jak urządzić swój dom i ogród? Dom i ogród w jednym! - Dom i ogród Dom i ogród

1. Dom i ogród jako harmonijna całość

Planując aranżację wnętrza swojego domu warto zwrócić uwagę na przestrzeń wokół domu - ogród. Oczywiście, każde z tych miejsc może być urządzone oddzielnie, ale warto zastanowić się rę całego domu.

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz skłaniają nas do oszczędnie i przemyślanie wykorzystywać przestrzeń dookoła domu. Coraz częściej decydujemy się na tworzenie na zewnątrz miejsca relaksu oraz odpoczynku, które długo będzie się nam dobrze kojarzyło.

Jak więc zaplanować przestrzeń wokół domu, by była funkcjonalna, estetyczna i przyjazna dla domowników? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy w ogrodzie przeważa roślinność, czy raczej elementy architektoniczne, np. taras czy altana. To znaczący wpływ na to, jak urządzimy wnętrza - odpowiednie dobrane tkaniny, kolory czy motywy roślinne będą pięknie się komponowały z naturalnym otoczeniem.

2. Dom i ogród - piękno zewnętrzne

Myśląc o łączeniu domu i ogrodu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na architektoniczne rozwiązania - niektóre domy posiadają ogromne przeszklenia, które pozwalają na sporo światła, co wprowadza do domu poczucie harmonii z otoczeniem. Różnego typu elementy naturalne (np. kamienie, drewno) w połączeniu z nowoczesną architekturą domu to połączenie idealne. Jesteśmy w stanie osiągnąć w ten sposób efekt eleganckiego stylu, który będzie siłą wizualną naszej przestrzeni.

W ogrodzie warto zwrócić uwagę na optyczne rozszerzanie przestrzeni - dzięki np. odpowiedniej kompozycji kwiatów, wysokiej bariery z nowoczesnych materiałów czy też prostych ale eleganckim meblom, jesteśmy w stanie osiągnąć wrażenie, że nasza działka jest znacznie większa, niż w rzeczywistości. Nawet w przypadku niewielkiego ogródka, ładnie dobrane rośliny i elementy architektoniczne są w stanie stworzyć piękno i zadowolenie z oczekiwań projektowych.

3. Dom i ogród, które będą służyć nam przez lata

Nie można traktować domu i ogrodu jako dwóch oddzielnych bytów - ta przestrzeń musi być jednocześnie estetyczna, naturalna i funkcjonalna. Dobrze skomponowany ogródek z pięknymi roślinami wyróżni naszą przestrzeń, zaś odpowiednio zaplanowane wnętrze będzie zapewniać komfortowe warunki oraz dobry klimat w naszym domu. To połączenie zostanie z nami przez wiele lat i będzie stanowić doskonałą przestrzeń służącą do życia.

Podstawowe elementy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku planowania domu i ogrodu, to dobre zaplanowanie przestrzeni między np. altaną a tarasem, dobór gustownych mebli, które będą komponowały się z ogrodem oraz piękna roślinność. Starannie zaprojektowana przestrzeń to klucz do swobodnego korzystania z każdej, niezależnej od pogody, przestrzeni w naszym domu.

Dom i ogród to nie jest połączenie, w którego przypadku moglibyśmy pracować oddzielnie nad każdą z części. To coś, co musi być skomponowane w taki sposób, abyśmy chcieli w nim żyć - piękne, eleganckie i w pełni funkcjonalne wnętrze z otulającym ogródkiem to recepta na idealne życie.


http://dom-i-ogrod.leczyce.com.pl/