Dom i ogród - jak zadbać o harmonię wnętrza i otoczenia? - Dom i ogród

Dodane: 07-06-2023 18:40

de wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakie kolory będą dominować wewnątrz i na zewnątrz domu. Często warto wybrać motyw przewodni – na przykład rośliny, które będą występować zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzach; dobrym rozwiązaniem są też drewniane detale, które można wprowadzić zarówno na

Dom i ogród - jak zadbać o harmonię wnętrza i otoczenia? - Dom i ogród Dom i ogród

1. Zadbaj o spójność stylu

Dom i ogród to niestety różne przestrzenie, które nie zawsze łatwo połączyć. Aby jednak uzyskać harmonię wnętrza i otoczenia, warto zadbać o spójność stylu w obu tych miejscach.

Prze balkonie, jak i w salonie.

Nie zapominajmy też o wyborze mebli i dodatków. Zastanówmy się, jakie wygodne fotele do wygospodarowania strefy relaksu na tarasie będą komponować się z fotelami w pokoju gościnnym czy kanapą w salonie. Dopełnieniem mogą być dodatki – odpowiednio dobrane poduszki, pledy oraz dekoracje, które pojawiają się zarówno na sofie, jak i wśród roślin na balkonie czy w ogrodzie.

2. Ogród jako przedłużenie wnętrza domu

Ogród może stanowić świetne przedłużenie wnętrza naszego domu. Aby osiągnąć taką harmonię, warto zacząć od wyboru podobnych materiałów.

Odpowiednie wykorzystanie kamienia, drewna czy betonu w domu i na zewnątrz może dać niesamowite efekty estetyczne i praktyczne. Podłoga na tarasie lub balkonie może być wykonana z tego samego materiału, co podłoga w salonie lub kuchni. Drewniane elementy – drzwi, okna czy meble – można powtórzyć w pergoli czy altanie.

Ogród może też stanowić idealne tło dla naszych roślin, które dokładnie powtarzają się w aranżacji naszego domu. Stroiki z zieleni sztucznej, którymi dekorujemy nasz salon, możemy w pewnym stopniu powielić w ogrodzie. Wtedy zieleń przestaje być jedynie uzupełnieniem, a staje się łączącym elementem pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem domu.

3. Odpowiednio dobrane dodatki

Odpowiednio dobrane dodatki stanowią nieodzowny element, który może wycisnąć kreatywność z naszej aranżacji. Eksperymentowanie z tkaninami, kolorami czy fakturami może przynieść niesamowite rezultaty.

W trosce o tworzenie harmonii pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu, warto zwrócić uwagę na dodatki, które wprowadzamy do dekoracji naszego domu i ogrodu. Dobrze dobrana pościel, poduszki, zasłony lub chodniki mają moc i potrafią nadać pomieszczeniu charakteru. Także podczas aranżowania ogrodu warto zwrócić uwagę na wykonanie poduszek i kompletów mebli ogrodowych. Te jednakowe akcesoria stanowią nie tylko ozdobę, ale również zapewniają dodatkowy komfort użytkowania.

Jako ostatnią kwestię należy wziąć pod uwagę oświetlenie. Zadbajmy o właściwe doświetlenie naszego otoczenia – tarasu, balkonu jak i ogrodu. Lampa z logo marki często sprawia, że przestrzeń staje się bardziej spójna i dopracowana w szczegółach. Dodatkowo, odpowiednio dobrane oświetlenie stanowi element stylowy i funkcjonalny, który wyróżni nasz dom i ogród z tłumu.


http://dom-i-ogrod.leczyce.com.pl/